Seminka Chilli

 

cm

gopvisappapplbitcgp

 

 

Je čas se připravit se na setí - vyberte si semínka chilli papriček

siatie 2

Chilli paprika se vyvíjí velmi pomalu. Sáček se semeny obsahuje nejméně deset semen. Vysévejte přímo do malých samostatných květináčů nebo do zásobníků na osivo s chudou zeminou na květináče nebo bylinkovou půdou a oddělte sazenice, jakmile se mezi klíčními listy objeví první skutečný list. Na začátku před klíčením jsou potřebné teploty 25 až 28 stupňů Celsia, po vyklíčení můžete rostliny udržovat o něco chladněji 22-24 stupňů Celsia, na světlém místě, které není dlouho na přímém silném slunci, se vyvíjejí kompaktně a vytvářejí silný výhonek. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou, jinak by jemné kořeny shnily.

siarie 1

K setí použijte výsevní substrát, který donutí semena po vyklíčení rozvinout kořenový systém. Chcete-li se vyhnout pracnému pikírování, semínka vysaďte do takzvaných sadbovačů.

siatie 3

Substrát v sadbovači mírně utlačte, poté udělejte tužkou malou jamku a vložte do ní tři semínka. Výsev je třeba rozprašovačem zavlažit, aby byl substrát v celém profilu provlhčený, zakrýt průhledným krytem (tenkou fólií) a umístit na teplé a světlé místo. Pozor na přepolévání - při nadměrném zalévání mohou senínka shnít, poléváme aby byl substrát vždy rovnoměrně vlhký ne zbytečně promočený. Rostlinky vyklíčí po jednom týdnu (rychleji klíčící jsou např. Cayenne a Jalapeno nebo i Habanero), některé odrůdy (např. C.reaper, Trinidad Sc.) až po 10 – 20 dnech.

Semínka

17 položek

Zobrazit:

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Klepnutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení